. . .
przecinak do glaury

Ścienne i podłogowe płytki ceramiczne to popularny sposób wykańczania ścian i podłóg w kuchniach i łazienkach. Nie sposób ułożyć ich idealnie bez przycinania. W takiej sytuacji niezbędnym narzędziem okazuje się przycinarka do glazury.

Przycinarki do glazury: rodzaje

Na rynku do wyboru są ręczne i elektryczne przycinarki do glazury. Ręczna przycinarka do glazury sprawdzi się w przypadku osób, które do układania glazury nie zamierzają zatrudniać fachowców. Jest tania, ale świetnie radzi sobie z cięciem nawet bardzo twardych płytek. W przypadku ręcznej przycinarki nie ma konieczności wykorzystywania przy cięciu wody. Profesjonaliści, a więc osoby, które zajmują się na co dzień układaniem glazury wybiorą raczej elektryczne przycinarki do glazury. Umożliwiają one szybkie i bardzo precyzyjne docięcie płytek.

Elektryczna przycinarka do glazury: rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje elektrycznych przycinarek do glazury. Najczęściej dzieli się je biorąc pod uwagę sposób ich chłodzenia. Przycinarka do glazury może służyć do cięcia na sucho lub być chłodzona wodą. Wybierają ten drugi rodzaj należy zwrócić uwagę, czy woda może być odprowadzana w prosty sposób. Precyzyjne cięcie kafelków zapewniają tarcze tnące, które przemieszczają się w prowadnicach. Płytki można ciąć pod kątem, gdy w przycinarce zastosowane zostały prowadnice kątowe. Gdy prowadnica jest równoległa, przycinarka do glazury umożliwia cięcie płytek wzdłuż. Istotna jest także moc silnika, im jest ona większa, tym grubsze płytki może ciąć przycinarka do glazury.