. . .
żagiel ogrodowy

Żagiel do ogrodu to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą budować trwałej osłony przed słońcem w swoim ogrodzie. Jest doskonałą, przenośną osłona przed słońcem nie tylko w ogrodowym kąciku wypoczynkowym. Można go wykorzystać również do osłony tarasu, balkonu, placu zabaw dla dzieci. 

Żagiel ogrodowy: jaki kupić?

Żagiel ogrodowy to rozwiązanie wykorzystywane bardzo chętnie przez osoby, które poszukują oryginalnej, a przy tym estetycznej i trwałej ochrony przed słońcem. Żagle w roli osłony sprawdzają się doskonale. Wybierając go po raz pierwszy nie należy kierować się przede wszystkim jego ceną. Osłona posłuży nam dłużej, gdy będzie wykonana starannie z materiałów najwyższej jakości. Tkanina, z której wykonany jest żagiel powinna być nie tylko wodoodporna, ale także odporna na działanie promieni słonecznych. Żagle są kolorowe, odporność na promieniowanie UV sprawi, że po pierwszym sezonie ich barwa nadal będzie intensywna. 

Żagiel do ogrodu:wymiary i kształty

Żagle ogrodowe mogą mieć różne kształty. Dostępne są kwadratowe, prostokątne i trójkątne. Można wybierać także w rozmiarach. Do wyboru są zarówno małe żagle prostokątne o wymiarach 2×3 metry, jak również o wiele od nich większe 4×3 metry. Żagle trójkątne mogą mieć wymiary 3,6×3,6×3,6 metra lub 5x5x5 metra. Z kolei kwadratowe mają wymiary 3,6×3,6 oraz 5×5 metra. Żagle o mniejszych wymiarach montuje się łatwiej.