. . .
kinkiety

Jeśli dane pomieszczenie wymaga doświetlenia, a nie jest potrzebne kolejne światło górne w postaci żyrandolu czy lampy wiszącej, doskonałym rozwiązaniem jest kinkiet lub komplet kinkietów, zazwyczaj stosuje się dwa punkty rozmieszczone symetrycznie.

W niektórych pomieszczeniach kinkiet może stanowić samodzielne i jedyne źródło światła, często to rozwiązanie stosuje się w sypialni, gdzie nie ma konieczności instalowania nadmiernie ostrego światła, czy też w niewielkich pomieszczeniach takich jak samodzielne toalety.

Kinkiety do klasycznego wnętrza

Dobrze dobrany kinkiet nie tylko spełnia swoje funkcje użytkowe doświetlając dany punkt domu, ale także dekoracyjne, podkreślając charakter aranżacji. Kinkiety kryształowe będą się doskonale prezentowały w klasycznych wnętrzach zarówno tych urządzonych bogato i luksusowo, jak i skromnie, jako wyraźny luksusowy detal i akcent.

We wnętrzach eklektycznych, łączących kilka stylów, kinkiety kryształowe mogą stanowić zabawny, nieoczywisty detal przełamujący na przykład chłód industrialnego wnętrza. Kinkiety kryształowe nie muszą mieć klasycznego, pałacowego wyglądu, obecnie materiał ten jest chętnie wykorzystywany także w designerskich, nowoczesnych modelach.

Kinkiety to uniwersalne oświetlenie

Ponieważ mamy do wyboru kinkiety kwadratowe, owalne, okrągłe, prostokątne dopasujemy je bez trudu do każdej aranżacji. Kinkiety kwadratowe podkreślą uporządkowany styl takich pomieszczeń jak gabinety, świetnie też sprawdzą się w łazienkach. Doskonale wyglądają łazienkowe kinkiety kwadratowe w połączeniu z podobnym kształtem lustra, baterii i umywalki.