. . .
kinkiety

Kiedy pomieszczenie trzeba doświetlić dodatkowymi punktami poza sufitową lampą, żyrandolem czy plafonem do aranżacji warto wykorzystać kinkiety. Zarówno utrzymane w tym samym stylu, tworzące komplet z oświetleniem głównym, jak i kontrastowe doskonale podkreślą piękno aranżacji. Kinkiet może stanowić wyrafinowany element dekoracyjny.

Kinkiety do każdego pomieszczenia

Kinkiet nie musi stanowić tylko dodatku do lampy głównej, w niektórych pomieszczeniach kinkiety sprawdzą się doskonale jako samodzielne oświetlenie. Kinkiety kwadratowe doskonale prezentują się w łazienkach lub gabinetach, podkreślając symetrię i harmonię aranżacji. W łazienkach kinkiety kwadratowe szczególnie dobrze korespondują z podobnym kształtem baterii, umywalki, lustra i kabiny. Kinkiety kwadratowe podkreślą też nowoczesny charakter pokoju nastolatka. W niewielkich pomieszczeniach gospodarczych doskonale sprawdzi się nawet pojedynczy kinkiet z reflektorem ruchomym, co będzie stanowiło dodatkowy aspekt praktyczny.

Kinkiety kryształowe-luksusowe i nowoczesne oświetlenie

Na szczególną uwagę we wzornictwie zasługują kinkiety kryształowe. Ten klasyczny materiał jest z powodzeniem wykorzystywany w nowoczesnym designie. Nadal wspaniale prezentują się luksusowe kinkiety kryształowe w stylu pałacowym, ale obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli nowoczesnych, jedno lub kilku-punktowych, często na ramie lustra co dodatkowo odbija i rozprasza światło, potęgując efekt jego przechodzenia przez kryształ, tworząc przytulną i nastrojową atmosferę.