. . .
przecinak

Mimo zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz wciąż bardzo popularnym materiałem wykończeniowym jest glazura, terakota i gres. Układnie płytek to nie tylko precyzyjne naniesienie warstwy kleju, ale także prawidłowe ich przycięcie.

Przycinarka do glazury: idealne narzędzie do cięcia płytek

Dzisiaj nawet amatorzy nie bawią się w cięcie płytek krajakiem do szkła. Narzędzie to sprawdzało się kilkadziesiąt lat temu. Dzisiaj zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści sięgają po ręczne lub elektryczne przycinarki do glazury. Więcej o tych bardzo przydatnych narzędziach można przeczytać w artykule „Czy przycinarka do glazury jest potrzebna”. Przycinarki do glazury umożliwiają niezwykle precyzyjne przycięcie płytek nie tylko wzdłuż, ale także pod kątem. Dla profesjonalistów duże znaczenie ma moc silnika elektrycznej przycinarki do glazury. Im jest ona większa, tym praca przebiega szybciej. Wybierając przycinarkę do glazury ryzyko, że przecinana płytka zostanie uszkodzona jest minimalne.

Przycinarka do glazury: na co jeszcze zwrócić uwagę?

Bardzo ważna jest długość i głębokość cięcia. Należy pamiętać, że dzisiaj bardzo modne są wielkoformatowe i długie płytki. Dlatego też należy wybrać taką przycinarkę, która będzie służyła także do cięcia płytek w niestandardowych rozmiarach. A im większa maksymalna głębokość cięcia, tym grubsze płytki będzie można ciąć. Elektryczne przycinarki do glazury najczęściej mają chłodzenie wodne. Dzięki temu są bardzo żywotne, a do tego na płytkach nie ma brzydkich odprysków.