. . .
żagiel ogrodowy

Żagle przeciwsłoneczne to doskonała ochrona przed słońcem. Są uniwersalne, można je wykorzystać zarówno do osłony kącika wypoczynkowego, jak też balkonu albo tarasu. Sprawdzają się także jako osłona placu zabaw dla dzieci. Zamontowane na odpowiedniej wysokości, sprawdzą się również w roli zadaszenia grilla ogrodowego. 

Żagle ogrodowe: rozwiązanie modne i nowoczesne

Stworzenie zacienionego miejsca na tarasie czy w ogrodzie przy pomocy żagla przeciwsłonecznego jest bardzo proste. Zajmuje też bardzo mało czasu i nie wymaga używania żadnych specjalistycznych narzędzi. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Żagle przeciwsłoneczne: doskonała ochrona przez słońcem”. Dobrej jakości żagiel powinien być wykonany z tkaniny, która zapewni ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Powinna to być także tkanina odporna na wilgoć. 

Żagiel do ogrodu: duże możliwości wyboru

Żagle przeciwsłoneczne dostępne są standardowo w 3 kształtach: prostokątne,trójkątne i kwadratowe. Każdy z nich ma te same walory estetyczne. Wszystkie są też równie funkcjonalne. O wiele większy jest wybór kolorów. Można kupić żagiel do ogrodu w kolorze kremowym, niebieskim, w szarym odcieniu brązu, bardzo modnym kolorze fuksji i w odcieniu limonki. Dzięki temu łatwo znaleźć żagiel w kolorze, który idealnie wpisze się w kolor elewacji budynku lub podkreśli zieleń w ogrodzie. Żagle mają taką konstrukcję, że śmiało można kupić dwa mniejsze. W tym przypadku można zdecydować się na kupno płacht w różnych kolorach. W ten sposób uda się stworzyć jeszcze bardziej oryginalną osłonę.