. . .
żagiel ogrodowy

Latem lubimy spędzać wolny czas w kąciku wypoczynkowym w ogrodzie lub na tarasie. Często jednak rezygnujemy z wypoczynku z uwagi na palące słońce. W takiej sytuacji warto pomyśleć o praktycznej osłonie, jaką jest  żagiel ogrodowy. 

Żagle ogrodowe: zalety

Trwałe zadaszenie kącika wypoczynkowego w ogrodzie to rozwiązanie, które nie każdemu przypada do gustu. Doskonałą alternatywą dla trwałego zadaszenia są żagle ogrodowe. Żagiel ogrodowy to zadaszenie, które można zamontować w każdej chwili, równie szybko można je zdjąć. Żagiel do ogrodu może mieć kształt kwadratu, prostokąta lub trójkąta. Te pierwsze doskonale sprawdzą się jako zadaszenie nawet dużego tarasu. Żagle ogrodowe dostępne są nie tylko w różnych kształtach, ale także w różnych wymiarach. Przed kupnem konkretnego modelu warto zastanowić się, jaką powierzchnię ogrodu lub tarasu chcemy zacienić. Ciekawym pomysłem jest zakup jest zakup na przykład dwóch mniejszych żagli ogrodowych zamiast jednego dużego. 

Żagiel do ogrodu: rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Żagiel ogrodowy to rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą się opalać, a przy tym nie chcą rezygnować z wypoczynku na tarasie lub w ogrodzie. Żagiel do ogrodu doskonale zacienia wybraną przestrzeń w ogrodzie, chroni także przed niewielkimi opadami deszczu. Zaletą tej osłony przeciwsłonecznej jest to, że montuje się ją bardzo prosto i szybko. Duży wybór wymiarów i kształtów, różne kolory sprawiają, że żagiel sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych ogrodach oraz na tarasach.