. . .
Atrakcje w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba znajduje się w województwie dolnośląskim. Od średniowiecza miejsca te słyną z hut szkła, od których pochodzi nazwa miasta.

Położenie i historia miasta

Miasto ma długą historię, dzięki czemu można zapoznać się z ciekawymi zabytkami: kościołami, muzeum mineralogii, starym młynem wodnym, galeriami sztuki, wodospadami. Różnica wysokości sięga tutaj ponad 600 metrów, a pięć tras areny narciarskiej o łącznej długości 15 kilometrów pozwoli wybrać miejsce narciarskie najbardziej odpowiednie dla umiejętności i indywidualnych preferencji każdego miłośnika wakacji zimowych. Istnieją również dwa tory slalomowe, których łączna długość wynosi ponad 1,5 kilometra. W miejscowości znajduję się Condo hotel Szklarska Poręba, a apartamenty inwestycyjne w górach, cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wszystko dla turystów

Stoki narciarskie są wyposażone w wyciągi. Możesz zatrzymać się w jednym z małych hoteli lub pensjonatów, w których turyści znajdą ciepłe i przyjazne powitanie. Możesz się tu dostać, jadąc 140 kilometrów od Wrocławia, gdzie znajduje się dworzec kolejowy i lotnisko. Szczególną atrakcją kurortu są lokalne wodospady, z których największy ma kilkadziesiąt metrów wysokości. Tutaj możesz także pojeździć konno lub spacerować po malowniczych górskich szlakach, lub spróbować lokalnych potraw w jednej z przytulnych restauracji. Szklarska Poręba co roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów. Także tych z zagranicy. Chętnie swój urlop spędzają tutaj turyści z Niemiec, Rosji, a także z Czech i Słowacji.