. . .
Taśma LED

Coraz częściej jako źródło światła wykorzystujemy diody LED. Bardzo często kupowane są taśmy LED, które dają duże możliwości aranżacji wnętrz przy pomocy światła. Montując taśmę LED nie chcemy, aby była ona widoczna. Nie zawsze jednak da się ją zamontować w taki właśnie sposób. W sklepach stacjonarnych i internetowych z oświetleniem LED dostępne są listwy do taśm LED.

Listwy do taśm LED: kiedy warto ich użyć?

Po listwy do taśm LED warto sięgnąć zawsze wtedy, gdy montujemy taśmę LED i chcemy, aby była ona niewidoczna. Listwy do taśm LED najczęściej wykonywane są z aluminium. Są więc bardzo trwałe i estetyczne. Można je pomalować na dowolnie wybrany kolor; dzięki temu będą idealnie pasować do wystroju kolorystycznego wnętrza. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Do czego służą profile LED?. Listwy do taśm pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Najważniejszym zadaniem, które mają do wypełnienia listwy do taśm jest ich ochrona przed uszkodzeniami.

Dlaczego warto stosować listwy do taśm LED?

Listwy do taśm sprawiają, że taśmy z diodami LED mają o wiele dłuższą trwałość. Profil do taśmy LED można zakupić w bardzo różnych kształtach. Profil do taśmy LED może być przeznaczony do montowania na suficie. Do wyboru są także profile wpuszczane, narożne i nawierzchniowe. Profil do taśmy LED może zostać wykonany także w niestandardowych wymiarach. Atrakcyjne ceny to dodatkowy plus profili do taśm LED. Montaż profili do taśm jest bardzo prosty. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie oświetlenie bazuje na diodach LED.