. . .
park pod miastem

Większość osób planujących zamieszkać na swoim staje przed tym samym dylematem: dom czy mieszkanie? Popularność nowych domów i mieszkań na obrzeżach miast świadczy o rosnącej popularności przeprowadzek z dala od centrum.

mieszkanie pod miastemNajczęstszym powodem ucieczki z miasta jest potrzeba znalezienia spokoju i wyciszenia z dala od miejskiego zgiełku. Kolejną z przyczyn przeprowadzek na podmiejskie tereny jest cena nieruchomości. Nie da się ukryć, że mieszkania w dużym mieście, jakim np. jest Poznań są znacznie droższe.

Gdzie można znaleźć alternatywę? Pisaliśmy o tym w jednym z artykułów o mieszkaniach we Wrześni https://paccor.pl/wrzesnia-miasto-w-ktorym-warto-zamieszkac Ceny mieszkań w dużych ośrodkach przekraczają 10 tys. za metr kwadratowy, natomiast w mniejszych miejscowościach często nie stanowi problemu znalezienie mieszkania poniżej 6 tys. zł/mkw.

Dlaczego warto mieszkać poza miastem? Oprócz ceny warto zwrócić na otoczenie. Na peryferiach łatwiej znaleźć las, jezioro, park i łąkę. Natura, piękne widoki, możliwość odpoczynku – są to rzeczy, które niestety często trudno znaleźć w centrum miasta. Są też place zabaw, przedszkola i wiele punktów usługowych, dlatego z reguły nie ma potrzeby, by jechać do większego miasta.