. . .
Frezowanie CNC - co można uzyskać?

Obróbka skrawaniem CNC to bardzo popularna usługa w wielu branżach, chociażby w przemyśle ciężkim, czy też chemicznym. Obejmuje ona najczęściej procesy takie jak frezowanie, czy też tłoczenie, które wspomagane jest najnowszymi technologiami oraz sterowaniem numerycznym. Dzięki niemu wykonać można powtarzalne operacje i wytworzyć dowolną ilość komponentów o takich samych specyfikacjach. 

Zalety obróbki skrawaniem CNC

Manualne sterowanie procesem odeszło w niepamięć, gdy w pełni zautomatyzowana obróbka skrawaniem CNC stała się rozchwytywaną usługą. Odpowiednio zaprogramowane nowoczesne maszyny są w stanie uzyskać dobre efekty w krótkim czasie, co jest często warunkiem współpracy z wieloma firmami, które nieraz zlecają do wykonania niestandardowe kształty. Jeżeli chodzi o zalety frezowania, to nie można zapomnieć przede wszystkim o:

  • możliwości dostosowania algorytmów do potrzeb – duża elastyczność, 
  • powtarzalności procesu (produkcja hurtowa),
  • oszczędności surowca (maszyny są na tyle precyzyjne, że nie zużywają niepotrzebnie materiału),
  • bardzo duża uniwersalność – obróbka skrawaniem CNC pozwala na frezowanie w takich materiałach jak: tworzywo sztuczne, drewno, stal, czy też metal. 

Duża swoboda przy zamawianiu 

Obróbka CNC wiąże się z dużymi udogodnieniami dla wielu firmy, którym zależy na prędkim wykonaniu zlecenia, jak i wysokiej jakości usłudze. Komputerowe sterowanie maszynami, takimi jak frezarki oraz tokarki, jest gwarancją precyzji na najwyższym poziomie, niezależnie od wielkości zlecenia. Współcześnie obróbce CNC podlegają zarówno drobne komponenty, jak i te o dużych rozmiarach.