. . .
Frezowanie i jego zastosowanie

Oferowana przez profesjonalne zakłady usługa frezowania to udogodnienie dla wielu firm z różnych branży, a w tym i tych z odłamu przemysłu spożywczego, chemicznego, jak i ciężkiego. Proces frezowania jest w pełni zautomatyzowany. Oznacza to, że dzięki odpowiedniemu programowi można wyprodukować dowolną ilość komponentów, które posiadać będą takie same właściwości, jasno określone w projekcie.

Maszyny te doceniane są w przemyśle za bardzo dużą dokładność. Taka obróbka skrawaniem CNC umożliwia tworzenie dowolnych detali.  

Unikalne, niepowtarzalne kształty 

Jednostkowe wyroby, uzyskane dzięki obróbce CNC, charakteryzują się bardzo dużą dokładnością wykonania. Pod tym hasłem kryją się najczęściej wszelkiego rodzaju prototypy, matryce w fazie testów, czy też unikalne elementy konstrukcyjne. Dzięki sposobie, w jaki pracuje maszyna, można ostatecznie uzyskać drobne i szczegółowe elementy, jak i komponenty o dużych rozmiarach. 

Seryjna produkcja – liczy się szybkość i dokładność 

Nowoczesna obróbka skrawaniem CNC umożliwia produkcję poszczególnych elementów na skalę hurtową. Cały proces, mimo tego, że odznaczać musi się dużą dokładnością, przebiega zazwyczaj płynnie, dzięki czemu realizacja zlecenia nie zajmuje dużo czasu, w przeciwieństwie do manualnych rozwiązań. 

Niepozorna, a jednak znaczna oszczędność 

Żadna z firm, która prężnie rozwija się w swojej branży, nie stoi w miejscu, co wiąże się z koniecznością wytwarzania regularnie nowych elementów. Obróbka skrawaniem CNC, w tym wypadku frezowanie, dzięki temu, że jest dokładna, nie zużywa niepotrzebnych partii materiału, na którym w ten sposób można znacząco zaoszczędzić.