. . .
Inwestycje w nieruchomości w górach

Szklarska Poręba to ośrodek narciarski w południowo-wschodniej Polsce, położony w Sudetach. Ta niewielka miejscowość ma naprawdę przytulną atmosferę, wspaniałe warunki klimatyczne w połączeniu z lasami, wodospadami i górami, przyciągając coraz więcej turystów. Dlatego też apartamenty inwestycyjne Szklarska Poręba są elementem zainteresowania wielu inwestorów.

Zakup apartamentu inwestycyjnego w górach

Apartamenty inwestycyjne w górach są tym atrakcyjniejsze, że Szklarska Poręba ma wszystkie elementy niezbędne dla ośrodka narciarskiego: są stoki dla początkujących i profesjonalistów, stoki dla snowboardzistów (łączna długość stoków wynosi 15 km), stoki są wyposażone w nowoczesne wyciągi i armatki śnieżne. Wiele pobliskich kawiarni i restauracji oferuje pyszne dania kuchni regionalne. Ponadto w mieście znajdują się szkoły dla narciarzy i snowboardzistów, w których pomogą Ci wysoko wykwalifikowani instruktorzy, a dla dzieci – szkółka narciarska dla dzieci. Tym samym apartamenty inwestycyjne w górach Sudeckich obciążone są niewielkim ryzykiem, z racji dużej ilości turystów.

Klimat i zabytki w Szklarskiej Porębie

Lokalny mikroklimat zaskakująco wpływa na samopoczucie ludzi, działając jak rodzaj inhalatora. Przeciętny sezon zimowy trwa 110 dni, zaczyna się w listopadzie i kończy w kwietniu. Apartamenty inwestycyjne w górach będą zatem pracować z zyskiem przez 1/3 roku. Oprócz różnorodnych tras narciarskich w Szklarskiej Porębie można także uprawiać inne formy rekreacji: pływać w basenie, jeździć na sankach, odwiedzać saunę i wspinać się na lodzie.