. . .
Jak wykonać połączenie ślizgowe?

Od kilkunastu lat bardzo popularnym materiałem stosowanym w budownictwie są płyty gipsowo-kartonowe. Wykorzystywane są one do wykonywania ścianek działowych, zabudowy poddasza użytkowego, podwieszanych sufitów. Często służą także do wyrównywania wyjątkowo nierównych ścian. W okolicy łączeń płyt gipsowo-kartonowych bardzo często powstają pęknięcia i rysy. Problemów wynikających z pękania płyt gipsowo-kartonowych można uniknąć w bardzo prosty sposób: należy wykonać połączenie ślizgowe?

Jak wykonuje się takie połączenie?

Osoby, które stają po raz pierwszy przed koniecznością wykonania połączenia ślizgowego zadają bardzo często pytanie: jak wykonać połączenie ślizgowe? Odpowiedź na pytanie jak wykonać połączenie ślizgowe jest bardzo prosta. Aby wykonać połączenie ślizgowe niezbędne jest użycie specjalnej taśmy.

Jaka taśma ułatwia wykonanie połączenia ślizgowego?

Jak wykonać połączenie ślizgowe? Jakiej taśmy użyć, aby było ono trwałe i estetyczne? Połączenie ślizgowe wykonuje się przy pomocy taśmy, której jedna  strona jest śliska, a jedna pokryta warstwą kleju. Przystępując do montażu płyt gipsowo-kartonowych należ pamiętać, aby między nimi a ścianą pozostała szczelina o szerokości od 3 do 5 milimetrów. Taśmę należy przymocować w miejscu, w którym styka się płyta gipsowo-kartonowa i ściana. Następnie przestrzeń między ścianą a płytą należy zaszpachlować. Gdy szpachla dokładnie wyschnie, jej powierzchnię szlifuje się i usuwa nadmierną ilość taśmy. Dzięki dylatacji płyta i ściana nie będą na siebie wzajemnie oddziaływać.