. . .
Jakie obowiązki ma deweloper?

Nowe mieszkania w Poznaniu oferowane są przez wielu deweloperów. Wciąż nie brakuje osób, które nie do końca są świadome tego, jakie obowiązki względem kupujących mieszkanie ma deweloper. Dlatego kupując mieszkania deweloperskie w Poznaniu odczuwają niepokój. Poniżej prezentujemy wybrane obowiązki dewelopera wobec nabywcy mieszkania.

Przygotowanie prospektu informacyjnego

Jednym z ważniejszych obowiązków dewelopera jest przygotowanie prospektu informacyjnego. Tyczy się to wszystkich deweloperów oferujących mieszkania deweloperskie. W dokumencie tym muszą znaleźć się takie informacje, jak na przykład dane dotyczące statusu prawnego działki, doświadczenia dewelopera, planu zagospodarowania przestrzennego okolicy, a także pozwoleń na budowę i ukończenie budynku.

Podpisanie umowy z nabywcą

Decydując się na nowe mieszkania w Poznaniu, trzeba pamiętać, że obowiązkiem dewelopera jest podpisanie stosownej umowy z nabywcą. Co więcej, umowa taka jest ważna wyłącznie wówczas, gdy zostanie sporządzona u notariusza. Mieszkania w Poznaniu od dewelopera to zawsze konieczność dokonywania wszelkich ustaleń na piśmie. Należy pamiętać, że ustalenia ustne nie będą uwzględniane, jeśli z jakiegoś powodu trafimy z deweloperem do sądu. Warto mieć to na uwadze.

Mieszkania deweloperskie w Poznaniu to naprawdę dobry wybór. Nie wymagają remontu, są nowoczesne i doskonale wykończone. Jeśli temat mieszkań w Poznaniu zainteresował Cię bliżej, odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym mówimy dlaczego warto mieszkać w Poznaniu.