. . .

Klimatyzacja ścienna to idealny sposób na ogrzanie i chłodzenie Twojego domu. Jest praktyczna, łatwa w użyciu i niezwykle efektywna. Klimatyzator ścienny to jednak niejedyna opcja. Innymi popularnymi typami klimatyzatorów są klimatyzatory podsufitowe i przypodłogowe. Jaką klimatyzację wybrać by najlepiej spełniała Twoje oczekiwania? Oto kilka wskazówek, które pomogą podjąć decyzję. Dowiesz się też, jaki montaż klimatyzacji Warszawa jest najlepszy.

Klimatyzacja przypodłogowa, podsufitowa czy ścienna – którą wybrać?

Klimatyzator – niezależnie od jego typu, powinien być cichy, wydajny i łatwy w obsłudze. Najważniejszym  parametrem jest jednak efektywność chłodzenia. To ona ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Warto także zwrócić uwagę na możliwości regulacji temperatury oraz nawilżania i oczyszczania powietrza.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje klimatyzatorów: przypodłogowe, podsufitowe i ścienne. Jaki rodzaj klimatyzacji jest najlepszy?

Klimatyzacja ścienna do domu

Bardzo częstym wyborem wielu klientów jest klimatyzacja pokojowa ścienna. Dlaczego? Taki klimatyzator może być instalowany na dowolnej ścianie w pomieszczeniu. W tej kwestii można więc liczyć na dość dużą dowolność. Co więcej, klimatyzator ścienny jest dość łatwy w utrzymaniu czystości. Nie musisz więc przejmować się tym, że zaniedbanie z Twojej strony doprowadzi do szybkiej awarii. Dodatkowo niektóre modele klimatyzacji ściennej mogą mieć funkcję ogrzewania. Dzięki temu z urządzenia można korzystać zarówno w upalne, jak i te chłodniejsze dni.

Klimatyzacja podsufitowa – czym się charakteryzuje?

Najbardziej popularna wśród konsumentów jest klimatyzacja podsufitowa. Wynika to z tego, że jest stosunkowo łatwa w montażu i – podobnie jak klimatyzator ścienny – nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Zaletą klimatyzatora podsufitowego jest także to, że nie wymaga wywiercenia dodatkowego otworu w ścianie.

Klimatyzator ścienny czy podsufitowy – który wybrać?

Tym, co przemawia za wyborem klimatyzatora podsufitowego, jest to, że nie wymaga wiercenia dodatkowego otworu. Jak wskazuje sama nazwa – klimatyzator ścienny można zamontować bezpośrednio na ścianie. Natomiast klimatyzator podsufitowy montuje się pod sufitem. Jednak decydując się na klimatyzatory w Warszawie i nasze usługi nie musisz przejmować się montażem – zajmiemy się tym za Ciebie!

Klimatyzacja przypodłogowa – najważniejsze cechy

Trzecim rodzajem klimatyzatora, który również warto wziąć pod swoją uwagę, jest klimatyzator przypodłogowy. Czym się wyróżnia? Podobnie jak pozostałe z przedstawionych powyżej urządzeń jest łatwy w montażu i eksploatacji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom najczęściej również ma niewielkie rozmiary, co sprawia, że jest bardzo poręczny. Co ważne, jest stosunkowo tani w zakupie i eksploatacji. Trzeba pamiętać jednak o tym, że jego montaż klimatyzacji Warszawa wymaga wydzielenia pewnej przestrzeni w pomieszczeniu na podłodze. Wpłynie to na ograniczenie miejsca do użytku na co dzień.

Który rodzaj klimatyzacji jest najtańszy?

Najmniej zapłacisz za klimatyzatory przypodłogowe. Są łatwe w montażu i eksploatacji, a ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są bardzo poręczne.

Który rodzaj klimatyzacji jest najbardziej efektywny?

Pod względem efektywności najlepiej wypadają klimatyzatory podsufitowe. Montuje się je na stałe i mogą pracować przez długi czas – bez konieczności ich ciągłego rozkładania i składania.

Jaki rodzaj klimatyzacji do domu, a jaki do biura?

Jeśli chcesz kupić klimatyzator do domu, zachęcamy do zdecydowania się na klimatyzator przypodłogowy. Natomiast jako klimatyzacja w biurze, lepiej sprawdzi się urządzenie montowane na ścianie.

Jeśli różnice między klimatyzacją przypodłogową, podsufitową i ścienną nie ułatwiają podjęcia wyboru, niczym się nie przejmuj. W Thermflow skorzystasz z profesjonalnego wsparcia doświadczonej ekipy instalatorów.

W zakres naszych usług wchodzi sprzedaż klimatyzatorów od renomowanych producentów, takich jak Gree, LG, Midea i Daikin. Zajmujemy się też usługą jaką jest montaż klimatyzacji Warszawa. Jeśli więc interesuje Cię klimatyzacja do domu lub klimatyzacja do mieszkania, służymy wsparciem! Zarówno na etapie doboru i montażu, jak i eksploatacji i serwisowania.

Dzięki zamontowaniu klimatyzatora dostosowanego do Twoich potrzeb i możliwości adaptacyjnych, kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu stanie się o wiele łatwiejsze!