. . .
dywan boho

Style w aranżacji wnętrz rodzą się często z inspiracji stylami architektonicznymi. Są jednak i takie, których korzeni tkwią w modzie. Do tych ostatnich należy styl boho. Po raz pierwszy we wnętrzach pojawił się on pod koniec lat 90. XX wieku. Styl ten cieszy się popularnością także i dzisiaj. Urządzając wnętrza w stylu boho, nie możemy zapomnieć o tkaninach. Wśród nich bardzo ważne są dywany w stylu boho.

Dywan boho: kolory

Dywany w stylu boho wprowadzają do sypialni lub salonu dużo ciepła. Z pewnością to zasługa tego, że dywany w stylu boho są bardzo kolorowe. Wśród kolorów dominują ciepłe barwy: odcienie brązu, kolor fuksji, różne odcienie złota, pomarańczy i czerwieni. Do tego bardzo chętnie wybierane są dywany wełniane boho. Dywany wełniane boho doskonale pasują do ręcznie tkanych chodniczków. Więcej na ten temat osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Wnętrza w stylu boho”.

Dywan w stylu boho: jaki wybrać?

Dywany wełniane boho najczęściej mają desenie inspirowane Indiami i Bliskim Wschodem. Nowoczesne dywany boho mają najczęściej wzory geometryczne. Nowoczesne dywany boho mogą mieć na przykład utkane romby albo paski. Nowoczesne dywany boho pasują nie tylko do wnętrz urządzonych w stylu boho.

Kolorowe wnętrza urządzone w stylu boho nie każdemu przypadają do gustu. Ale dywany w stylu boho są dodatkiem, który sprawdzi się również w klasycznie urządzonym salonie czy sypialni. To bardzo ciepły, a jednocześnie modny akcent, który na pewno warto mieć w swoim domu.