. . .
Żarówka LED

Oświetlenie oparte na diodach LED jest coraz bardziej popularne. Taśmy LED stosowane są w meblach, można stosować je w łazienkach, a nawet do podświetlania szczególnie atrakcyjnych miejsc w ogrodzie. Taśmy LED stosowane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Listwy do taśm LED: zastosowanie

W większości miejsc, w których montowane są taśmy LED powinny one być niewidoczne. Taka iluminacja jest bardziej estetyczna. Można ją wykonać bez najmniejszych problemów wykorzystując listwy do taśm LED. Listwy do taśm LED mogą być wykorzystywane w bardzo różnych miejscach. Z uwagi na możliwość zastosowania w sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są listwy do taśm LED narożne, nawierzchniowe, wpuszczane i sufitowe. Profil do taśmy LED jest wykonany z aluminium; jeżeli jego kolor nie pasuje do danego pomieszczenia, można go bez problemu pomalować. Listwy do taśm aluminiowe są przy tym bardzo trwałe. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Do czego służą profile LED?”. Profil do taśmy LED pełni nie tylko funkcję estetyczną.

Profil do taśmy LED: dlaczego jest niezbędny?

Profil do taśmy LED zabezpiecza taśmę przez uszkodzeniami; stosując listwy do taśm możemy być pewni, że taśma będzie służyć bardzo długo. Listwy do taśm chronią je także przed działaniem wilgoci. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy taśmy LED wykorzystywane są na zewnątrz. W sklepach są do nabycia listwy do taśm nie tylko w standardowych wymiarach; można zamówić wykonanie również niestandardowych profili w atrakcyjnej cenie.