. . .
Usta o wymarzonym wyglądzie

Ciągle pojawiają się nowe zabiegi medycyny estetycznej. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej nie wszystkie muszą być wykonywane przez lekarza. Kosmetologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina, która pozwala na wykonywanie pewnych zabiegów przez kosmetologów. Takim zabiegiem jest np. modelowanie ust kwasem hialuronowym.

Na czym polega zabieg?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który polega na wstrzyknięciu w wargi kwasu hialuronowego. Powiększanie ust może przynieść przesadny efekt; powiększanie ust powinno się więc poddać tylko w sprawdzonym gabinecie, którego specjalnością jest między innymi kosmetologia estetyczna. Korekta kształtu ust niweluje między innymi asymetrię warg. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym sprawdza się również, gdy wraz z wiekiem usta staną się płaskie i stracą wyraźny kontur. Modelowanie ust kwasem hialuronowym przynosi bardzo spektakularne, widoczne najlepiej na drugi dzień po zabiegu, efekty.

To także warto wiedzieć o zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej wymagają bardzo dużych umiejętności. Umiejętności te są szczególnie ważne przy zabiegu powiększanie ust. Korekta kształtu ust powinna być wykonana przez specjalistę, który posiada certyfikaty potwierdzające jego umiejętności. Kosmetologia estetyczna pozwala spektakularnie dbać o urodę. Wypełnianie ust jest bezbolesne; przed zabiegiem na usta aplikowany jest krem znieczulający.

Więcej o zabiegach, które oferuje współczesna kosmetologia estetyczna piszemy także w naszym innym artykule.