. . .
Zakup apartamentu w Szklarskiej Porębie

Narty i biznes to stosunkowo specyficzny obszar, w którym możesz zarabiać pieniądze. Główną różnicą w porównaniu z innymi obszarami działalności jest sezonowość, która wykracza poza ograniczoną część roku.

Nieruchomość górska: Lokalizacja jest jeszcze najważniejsza

Jeśli mówimy konkretnie o nieruchomościach związanych z turystyką narciarską, istotne czynniki wpływające na inwestycje w nieruchomości, czyli lokalizacja mają znacznie większe zastosowanie niż gdzie indziej. W porównaniu z klasycznymi nieruchomościami, gdzie gorsze umieszczenie spowoduje głównie niższe dostępne czynsze, chociaż użyteczność pozostanie podobna. Nieruchomości górskie obejmują zarówno efekt możliwej do uzyskania ceny zakwaterowania czy wynajmu, jak i liczbę dni w roku, za które czynsz może być naliczany długość sezonu. Dlatego warto kupować apartamenty pod inwestycje w górach, tam, gdzie sezon trwa stosunkowo najdłużej.

Różnice między inwestycją w mieście i w górach

Różnica polega przede wszystkim na tym, że klasyczne nieruchomości mieszkalne zaspokajają ostateczną potrzebę klienta (mieszkanie), podczas gdy apartamenty inwestycyjne w górach są zwykle postrzegane jedynie jako miejsce, gdzie zakwaterują się osoby uprawiające sport zimowy (a czasem letni). Atrakcyjność górskich nieruchomości dla inwestorów polega głównie na czynnikach związanych również z innymi obszarami nieruchomości. Z reguły inwestorzy podążają za pasywną długoterminową i niezbyt ryzykowną lokatą środków, zapewniając im regularne dochody w formie leasingu oraz wizję utrzymania lub umiarkowanego wzrostu wartości swoich aktywów.