Nowoczesna instalacja centralnego ogrzewania

Nowoczesna instalacja centralnego ogrzewania

Zdecydowana większość instalacji centralnego ogrzewania jest w pełni zautomatyzowana. Elementem, którego w takiej instalacji nie może zabraknąć jest termostat. Dzięki niemu można nie tylko zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem domu, ale także zapewnić sobie optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Dlaczego warto stosować termostaty pokojowe?

Termostaty pokojowe umożliwiają ustawienie optymalnej temperatury w każdym z pomieszczeń domu. Temperaturę w pokojach można dostosować dzięki nim do indywidualnych potrzeb każdego z domowników. Dodatkowo montując termostaty pokojowe na czas nieobecności domowników lub na noc można temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach obniżyć. Takie obniżenie temperatury wymaga jednak dodatkowego zastosowania programatora.

Termostaty pokojowe mogą współpracować z różnymi rodzajami kotłów. Najczęściej stosuje się je w przypadku ogrzewania olejowego i gazowego. Ale na rynku pojawiły się już również kotły zasilane węglem lub innym paliwem stały, które także mogą współpracować z pokojowym termostatem. Termostaty pokojowe idealnie współpracują z kotłami – gdy temperatura w pomieszczeniu, którą wybraliśmy spada, następuje automatyczne włączenie kotła. Gdy jest równa wybranej lub od niej wyższa, kocioł się nie włączy. Termostaty pokojowe są urządzeniami bardzo czułymi, reagują na najmniejszą różnicę temperatur.

Termostaty pokojowe stosowane w instalacjach centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *