. . .
dom za miastem

Coraz więcej osób, kiedy decyduje się na kupno nowego lokum, bierze pod uwagę wyprowadzkę za miasto. Nie ma co się oszukiwać, nie jest to dobre wyjście dla każdego. Jeśli miejski zgiełk nam odpowiada, lubimy mieć wszędzie blisko i cenimy sobie możliwość dojazdu kilku przystanków tramwajem do pracy, wtedy niekoniecznie szukanie mieszkania czy domu w mniejszej miejscowości będzie trafnym wyborem. Jeśli natomiast szukamy ciszy i spokoju, zależy nam, aby dzieci wychowały się w spokojnej okolicy, warto rozważyć zmianę otoczenia. Takie rozwiązanie wiążę się z wieloma zmianami, ale niewątpliwie ma wiele zalet.

mniejsze koszty utrzymania

Mniejsze koszty

To jeden z podstawowych powodów, dla których ludzie decydują się na budowę czy kupno domu pod miastem. Takie rozwiązanie to nie tylko mniejsze koszty budowy i gruntu, ale także późniejsze koszty utrzymania. W zależności od tego, w jakim mieście mieszkamy również można odnotować różnice pomiędzy wysokością czynszu i cen. W mniejszym mieście lub nawet na jego obrzeżach, rachunki na pewno będą niższe, niż te w centrum miasta. Różnice w cenach nieruchomości czy ziemi pomiędzy poszczególnymi miastami potrafią być bardzo duże. Podczas rozeznania rynku, warto porównać ze sobą nie tylko duże miasta, ale także te mniejsze. Wyniki mogą być zaskakujące. Bardzo ciekawie pod względem cen i nie tylko prezentują się mieszkania we Wrześni.

dom za miastem

Spokojniejsze życie

Bez wątpienia, mieszkanie w mniejszej miejscowości wiążę się także z innym trybem życia. Mniejsze miasta są spokojniejsze, jest w nich lepszy dostęp do terenów zielonych. Z dala od miejskiego ruchu, mamy szansę na czystsze i zdrowsze powietrze. To idealne rozwiązanie także ze względu na dzieci, które będą mogły cieszyć się urokami przyrody i dorastać z dala od miejskiego gwaru. Jeśli istotną rolę w życiu odkrywają wydarzenia kulturalne i szeroko pojęta rozrywka, nie ma się co martwić. Zazwyczaj odległość od dużego miasta jest niewielka. Można cieszyć się zarówno urokami mieszkania w małej miejscowości, jak i wszystkimi zaletami dużego ośrodka miejskiego.

Dobra komunikacja

Wiele osób martwi się, że wyprowadzka do mniejszej miejscowości będzie wiązała się z problemami komunikacyjnymi. Owszem, sprawa jest trochę trudniejsza niż w dużym mieście, ale nie ma się czego obawiać. Dzisiejsze aglomeracje są bardzo dobrze skomunikowane, nie tylko jeśli chodzi o sieć dróg, ale także o komunikację miejską. Coraz częściej dochodzi do podpisania umów między gminami, a to pozwala na podróżowanie z jednym biletem w obrębie kilku miejscowości. To rozwiązanie to nie tylko wygoda dla mieszkańców, ale także próba zachęcenia ich do korzystania z komunikacji na rzecz zmniejszenia emisji spalin i korków.