. . .

Poszukujesz mieszkania we Wrześni i zastanawiasz się, czy będzie to dobra decyzja? Ten artykuł powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Pokazujemy w nim, że to region atrakcyjny pod wieloma względami i warto związać z nim swoje plany na przyszłość. Życzymy udanej lektury!

Mieszkania na sprzedaż Września

Września to miasto, w którym zamieszkuje około 30 tysięcy osób. W ostatnim czasie ludności wciąż przybywa, dlatego powstaje coraz więcej nowych osiedli i mieszkań na sprzedaż.

Oferta jest bardzo zróżnicowana – są to mieszkania dwu- i trzypokojowe, z dopłatą MDM dla młodych, przystosowane dla niepełnosprawnych i z rynku pierwotnego, choć można znaleźć też mieszkania z rynku wtórnego.

Największą popularnością cieszy się nowe budownictwo, a deweloperzy kuszą potencjalnych nowych mieszkańców coraz bardziej atrakcyjnymi warunkami.

 

mieszkania we wrześni

Zalety mieszkania we Wrześni

Za podjęciem decyzji o zamieszkaniu we Wrześni przemawia wiele argumentów. Walory tego regionu to wiele historycznych zabudowań, pomniki przyrody, sporo miejsca do spacerów, ale też do kultywowania życia kulturalnego.

Nie brakuje też miejsca dla fanów sportów, którzy lubią czynnie uprawiać wiele dyscyplin. W okolicy znajdują się boiska do koszykówki, piłki nożnej, ścieżki rowerowe, skatepark, akweny wodne i wiele innych.

Miasto nie zapomniało też o nowych małżeństwach z dziećmi. Mieszkania Września to w końcu świetne miejsce na zamieszkanie dla młodych osób, które dopiero założyły rodzinę. Oprócz szerokiej oferty MDM (mieszkań dla młodych) z dopłatą, która umożliwia zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach finansowych w okolicy znajduje się też szkół i przedszkoli.

Oferta mieszkaniowa

Osoby poszukujące nieruchomości we Wrześni mogą wybierać spośród oferty kilku deweloperów mieszkań z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Nie brakuje też mieszkań z dopłatą MDM, mieszkań nowego budownictwa przystosowanych dla niepełnosprawnych o różnej wielkości.

Cena mieszkań we Wrześni również jest zróżnicowana, jednak powinna być atrakcyjna, szczególnie dla osób, które przybywają tu z większych ośrodków takich jak Poznań, bowiem cena za metr mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych oscyluje w okolicach 3-4 tysięcy, co nie jest małym wydatkiem, jednak na tle cen w dużych miastach można stwierdzić, że jest to po prostu tanio.

Inwestycje we Wrześni

Rozwój przemysłu, wiele nowych miejsc pracy i stosunkowo niewielka odległość od Poznania (50 km na wschód) sprawia, że tereny te cieszą się coraz większą popularnością nowych inwestorów. Nie tylko deweloperzy we Wrześni działają coraz bardziej prężnie, ale też wiele innych gałęzi gospodarki.

Kupno nowego mieszkania we Wrześni wiąże się z coraz większym prestiżem. Miasto nieustannie się rozwija, ma coraz lepiej rozwiniętą sieć komunikacyjną, która systematycznie przyciąga nowe inwestycje. To właśnie Września została niedawno wybrana przez fabrykę Volkswagen na miejsce powstania nowej fabryki.

Zabytki i pomniki przyrody

Września jest bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym, gdzie znajduje się aż 14 obiektów zabytkowych. Są to m.in.:

 • Kościół wniebowzięcia najświętszej Maryi Panny
 • Kościół Świętego Krzyża
 • Kościół Świętego Ducha
 • Cmentarz farny
 • Zespół Pałacowy
 • Ratusz
 • Willa Starosty
 • Kamienica z oficynami
 • Wyższa Szkoła Miejska

Ciekawym obiektem dla turystów i mieszkańców Wrześni są również pomniki przyrody:

 • Dąb szypułkowy „Stefan” przy ul. 3 Maja
 • Głaz narzutowy z granitu w Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
 • Platan wschodni w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich

Znane osoby z Wrześni

Z Wrześni pochodzi wiele znanych osób, np.:

 • Maria Konopnicka
 • Władysław Reymont
 • Jan Nepomucen Lewandowski
 • Andrzej Prądzyński
 • Stanisław Matyja

Podsumowanie

Powodów aby zdecydować się na mieszkanie we Wrześni jest całkiem sporo. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Obszar ten jest na pewno bardzo rozwojowy i przyciąga coraz szersze grono nowych mieszkańców, co dobrze pokazuje, że zdecydowanie warto zakupić nieruchomość i się osiedlić w tej nieodległej od Poznania miejscowości. W końcu tak wiele osób nie może się mylić.

Źródła i ciekawe odnośniki:
Wrzesnia.pl – Września – Miasto w centrum zainteresowania
Wikipedia.org/wiki/Wrzesnia – Link do Wikipedii
Nowawrzesnia.pl – Portal Nowa Września
Wrzesnia.naszemiasto.pl – Portal Nasze miasto Września
Youtube.com/watch?v=sxsMSPutjjM – Film promujący Wrześnię