. . .
kinkiety

Większość pomieszczeń wymaga więcej niż jednego punktu świetlnego. Do doświetlenia pomieszczenia, które posiada jedno światło górne, doskonale nadają się kinkiety. Montowane na ścianach, zwykle symetrycznie i w parzystych liczbach nie tylko doświetlają, ale także spełniają funkcje dekoracyjne, podkreślając aranżację poprzez tworzenie komplety z pozostałymi lampami lub wręcz przeciwnie poprzez nieoczywisty kontrast z nimi.

Kinkiety w salonie

Kinkiety w salonie zwykle spełniają funkcje dodatkowego oświetlenia w sytuacji, kiedy nie potrzeba już dodatkowych lamp sufitowych poza głównym światłem w formie lampy, żyrandola lub plafonu. Zazwyczaj kupuje się je w komplecie z żyrandolem, stosując tę samą stylistykę. Jednak warto rozważyć użycie innego wzoru, szczególnie jeśli istnieje potrzeba wydzielenia w salonie różnych stref, na przykład, kiedy jego część spełnia funkcję jadalni lub gabinetu do pracy. Wówczas kinkiety z innym materiałem klosza dodatkowo podkreślają odrębność części pomieszczenia.

Kinkiety w sypialni i łazience

W tych pomieszczeniach możemy w zasadzie zrezygnować z głównego oświetlenia sufitowego i zastąpić całe źródło światła przez kinkiety. W sypialni nie ma potrzeby, by światło było intensywne. Warto też w tym pomieszczeniu zadbać, żeby kinkiety były wyposażone w ściemniacze, co pozwoli uzyskać relaksacyjną lub intymną atmosferę w razie potrzeby. Ważne, by kinkiety zapalały się zarówno przy wejściu do sypialni, jak i z poziomu łóżka. Kinkiety w niewielkiej toalecie, szczególnie oddzielnej od łazienki, gdzie nie wykonujemy makijażu w zupełności, mogą zastąpić inne źródła światła.

Sprawdź tę stronę po więcej informacji: https://www.strefalamp.pl/