. . .

W czasie pandemii koronawirusa gabinety stomatologiczne, kina, biura, restauracje, środki transportu i inne miejsca, dostały dokładne wytyczne dotyczące przeprowadzanych działań. Wytyczne mają na celu zapewnienie pacjentom, klientom i użytkownikom, zachowanie bezpieczeństwa i zdrowia. Aby rzeczywiście tak było i aby każde z miejsc publicznych cieszyło się zaufaniem społecznym, niezbędne są profesjonalne urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Ich stosowanie jest gwarancją odkażenia biurek, klamek i innych powierzchni płaskich. Ale czy w każdym przypadku?

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń – profesjonalne czy…marketingowe?

Wiele firm sprzątających, w odpowiedzi na rozwijającą się świadomość klientów, dodaje do swojej oferty informacje o specjalnej dezynfekcji nowoczesnymi maszynami. Maszyny te mają na celu przezwyciężenie koronawirusa, choć zazwyczaj są zwykłymi maszynami, stosowanymi również przed pandemią. Nie zmienia się też użycie środków chemicznych, które pomimo tego, że radzą sobie z niektórymi bakteriami i wirusami, mogą stać się również przyczyną alergii. Jeśli jakaś firma czy instytucja chce zdecydować się na dezynfekcję, która naprawdę pokona koronawirusa, powinna sięgnąć po specjalistyczną usługę ozonowania lub zakupić ozonator, sprawdzający się jako stały element wyposażenia.

Co to jest ozonowanie i jak działają ozonatory?

Ozonowanie to skuteczny proces odkażania powierzchni płaskich, polegający na zastosowaniu ozonu – alotropowej odmiany tlenu. Ozon jest niepalnym gazem, który dobrze rozpuszcza się w wodzie i dezynfekuje powierzchnie z najlepszą skutecznością. Zastosowanie ozonu likwiduje bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i inne patogeny wywołujące infekcję. Liczne badania dowodzą, że ozonowanie niszczy koronawirusa, który budzi większe zagrożenie ze względu na dosyć długi czas utrzymywania się na danej powierzchni. Właściciele gabinetów lekarskich, instytucji czy biur zlecają czasem fachową usługę ozonowania. Ze względu na konieczność regularnego działania w tym zakresie, często stawia się jednak na urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Raz zakupione, mogą być w danym pomieszczeniu umieszczone na stałe, co usprawnia proces odkażania – nie trzeba go już zlecać zewnętrznym firmom. Takie urządzenia (działające na bazie ozonu) nazywa się ozonatorami i są do zamówienia przez Internet – również w naszym sklepie Oddychaj Zdrowo.

Ozonatory:

  • są wydajne,
  • pracują cicho,
  • mają kompaktowe rozmiary,
  • są lekkie,
  • posiadają certyfikat EU,
  • są bezpieczne dla człowieka.

W jakich miejscach stosować urządzenia do dezynfekcji?

Niezawodne działanie ozonowania, które gwarantują urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń tj. ozonatory, zaleca się stosować w: gabinetach lekarskich, szpitalach, gabinetach stomatologicznych i ortodontycznych, biurach, magazynach, restauracjach i kawiarniach, hotelach i motelach, kinach i teatrach, małych sklepach spożywczych i supermarketach, ale też w prywatnej przestrzeni domowej. W domu lub mieszkaniu urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń są szczególnie wskazane wtedy, gdy wśród lokatorów znajdują się osoby o obniżonej odporności, wrażliwej skórze lub skłonności do występowania alergii.

Źródło: https://oddychajzdrowo.com/