. . .
Ustawa deweloperska: dokument, który warto poznać

Mieszkania deweloperskie cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Nie wymagają one remontu, a wykończyć można je tak, jak chcemy. Obecnie obowiązujące w Polsce prawo chroni nabywców nowych mieszkań. Ustawa deweloperska to dokument, który powinien poznać każdy, kogo interesują nowe mieszkania w Poznaniu (ale również innych miastach).

Co ujmuje ustawa deweloperska?

Ustawa deweloperska to dokument, w którym bardzo dokładnie określono, jakie są obowiązki i prawa dewelopera. Zanim więc udamy się do dewelopera celem podpisania stosownej umowy warto dokładnie zapoznać się z ustawą, aby wiedzieć, jakie obowiązki względem nas musi wypełnić deweloper. Na szczęście obecnie bankructwa deweloperów i przypadki nieuczciwych praktyk zdarzają się coraz rzadziej. Dzięki temu nowe mieszkania w Poznaniu to inwestycja zdecydowanie bardziej bezpieczna.

Środki ochrony nabywcy

Zgodnie z Ustawą deweloperską, deweloper oferujący mieszkania deweloperskie ma obowiązek zagwarantować nabywcy mieszkania przynajmniej jeden ze środków ochrony. Do wyboru ma:

  • zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy;
  • otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy;
  • otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy oraz gwarancję ubezpieczeniową;
  • otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy oraz gwarancję bankową.

Mieszkania deweloperskie w Poznaniu to naprawdę dobry wybór. Decydując się na nowe mieszkania w Poznaniu czy innym mieście, warto pamiętać o ustawie deweloperskiej. Dzięki temu każdy, kto decyduje się na zakup mieszkania w Poznaniu może czuć się bezpiecznie. Zainteresowanych tematem odsyłamy do innego artykułu, w którym wskazujemy dlaczego warto zamieszkać w Poznaniu.