. . .
Swetry - jak o nie dbać?

Kompletując ubrania na jesień i zimę musisz zdawać sobie sprawę z tego, że swetry dla kobiet potrzebują szczególnej pielęgnacji, aby pięknie się prezentować nawet po wielu sezonach! Przedstawimy Ci kilka praktycznych porad, o których warto pamiętać podczas prania swetrów. 

Swetry – jak je prać?

Piorąc pierwszy raz nowe, zakupione niedawno modne swetry damskie, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z zaleceniami producenta. Po przeczytaniu etykiety musisz także pamiętać o tym, aby:

  • swetry dla kobiet, ale i mężczyzn, zawsze wywijać na lewą stronę. W ten sposób minimalizuje się ryzyko zmechacenia,
  • swetry oddzielić od reszty ubrań – nie powinny być one prane, np. ze spodniami, gdyż łatwo jest je uszkodzić,
  • ustawić odpowiedni program w pralce. Jeżeli nie masz opcji dedykowanej dla swetrów, to zastosuj się do zaleceń z metki (najlepiej trzymać się 20° – 30°),
  • zrezygnować z ostatniego cyklu – czyli wirowania (by nie rozciągnąć swetra). Jeżeli nie chcesz rezygnować z tego cyklu to nie zapomnij ustawić jak najmniejszych obrotów. 

Jak przechowywać damski sweter?

Swetry dla kobiet Olsen dłużej zachowają swój kształt, jeżeli się je złoży i położy na półce. Specjaliści odradzają wieszania swetrów na wieszak, gdyż w ten sposób mogą się rozciągnąć i zmechacić wskutek ocierania o inne ubrania. Zastosuj się do tych kilku porad a zobaczysz, że Twoje eleganckie swetry damskie nienagannie zachowają swój urok przez kilka sezonów!