. . .
Wybór mieszkań: nowe budynki a rynek wtórny

Wiele rodzin marzy o nowym mieszkaniu z wygodnym układem, niezawodną komunikacją w prestiżowej okolicy. Czy jednak kupić mieszkanie od dewelopera, czy na rynku wtórnym? W tym krótkim wpisie postaram się pokazać, że mieszkania deweloperskie mają więcej zalet.

Zalety mieszkań w nowych budynkach

Nowe mieszkania Poznań to przede wszystkim ulepszony układ pomieszczeń. Sypialnie, kuchnie, pomieszczenia gospodarcze w tych domach są bardziej przestronne, wygodne i praktyczne. To także zastosowanie nowoczesnych materiałów, które spełniają wszystkie wymagania w zakresie izolacji akustycznej, oszczędności ciepła. Plastikowe okna pozwalają zapomnieć o przeciągach. Możesz bezpiecznie włączyć grzejniki, a mieszkania z rynku pierwotnego zazwyczaj wyposażone są już w licznik.

Pozostałe korzyści z zakupu nowego mieszkania

W budynkach wzniesionych kilkadziesiąt lat temu kanalizacja i rury są często w złym stanie. Podczas budowy nowych budynków deweloper stosuje zaś nowoczesne technologie instalacji. Kupno mieszkania na początku budowy pozwala stopniowo inwestować. Po wybudowaniu domu jego wartość znacznie wzrasta. Sprzedaż lub wynajem to dodatkowe źródło dochodów. Przedstawiciele biznesu chętnie inwestują w nowe obszary budowlane. Każdy kompleks mieszkaniowy zapewnia budowę sklepów, aptek, spa, banków i urzędów pocztowych, przedszkoli i szkół. Poza wszystkim kupowanie nowego mieszkania jest po prostu bezpieczne. Nie mamy tu do czynienia z możliwością występowania innych współwłaścicieli czy problemów związanych z działalnością oszustów.