. . .
Taśma LED

Oświetlenie LED jest energooszczędne, do tego daje wiele różnorodnych możliwości wykorzystania. Są więc wybierane wyjątkowo często. Duże możliwości aranżacyjne dają taśmy z umieszczonymi w nich diodami LED. Są sytuacje, gdy przy ich montażu niezbędne okazują się profile LED.

Profile LED: do czego służą?

Montując taśmę LED nie chcemy, aby była ona widoczna. Nie zawsze jednak taśmę można zamontować taki, aby nie było jej widać. Wtedy warto sięgnąć po profile LED. Profile LED to najczęściej wklęsłe listwy, w którym montuje się taśmę LED. Listwą z wierzchu nakrywana jest wykonaną z pleksi osłoną. Zwiększenie walorów estetycznych taśm LED to jednak nie jedyna funkcja, którą pełnią profile LED. Bardzo ważne jest to, że stosując profile LED do zamontowania taśm LED zwiększamy bezpieczeństwo ich użytkowania. Dzięki aluminiowym profilom taśma LED jest zabezpieczana przed uszkodzeniem i wilgocią. Dodatkowo stosowanie profili LED pozwala na zmianę światła, które emitują diody LED.

Profile LED: gdzie można wykorzystać?

Możliwości wykorzystania profili LED jest bardzo dużo. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie zamierzamy zastosować taśmy LED. Rodzaje profili LED są bardzo różne, można je więc wykorzystać na przykład, aby schować taśmę LED, która będzie podświetlała wnętrze szafek. Taśmy LED w profilu bardzo często wykorzystywane są w roli dekoracyjnego oświetlenia łazienek.

Profile LED pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Przede wszystkim wydłużają one czas eksploatacji taśm LED, chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi.