. . .
dywan boho w salonie

W latach 60. i 70. w modzie damskiej wiodącym trendem był styl boho. Był on wyrazem buntu przeciw uznanym wartościom i sztywnym zasadom. Dwie dekady później styl boho stał się hitem wnętrzarskim.

Poduszki dekoracyjne: wprowadź styl boho do swojego domu

Charakterystyczne cechy stylu boho to swoboda i mnóstwo kolorów. Z tego powodu jest to styl chętnie wybierany do aranżacji domu czy mieszkania przez osoby, które źle czują się we wnętrzach urządzonych w chłodnym, minimalistycznym stylu. We wnętrzach urządzonych w stylu boho nie może zabraknąć tkanin. Koniecznie w salonie albo w sypialni powinny pojawić się poduszki dekoracyjne. Poduszki dekoracyjne są bardzo kolorowe, sprawdzą się więc także w pokojach dla dzieci. Bardzo kolorowy, łączący motywy ekologiczne, ludowe i etniczne styl boho nie każdemu musi przypaść do gustu. Ale kilka dodatków w tym stylu, na przykład poduszki dekoracyjne sprawdzą się także we wnętrzach urządzonych w innym stylu. Ocieplą na przykład wnętrza w stylu skandynawskim.

Nie tylko poduszki dekoracyjne

Poduszki w stylów boho stworzą ciepły, interesujący klimat w każdym wnętrzu. Wybierając ten styl dla swojego salonu albo sypialni warto pomyśleć także o innych dodatkach, które sprawiają, że pomieszczenia te staną się ciepłe i przytulne. Dodatki, które mogą znaleźć się we wnętrzach urządzonych w stylu boho to między innymi ręcznie tkane chodniki, kilimy, kolorowe poduszki. Zarówno na poduszkach, jak i na pozostałych tkaninach powinny pojawić się desenie charakterystyczne dla krajów Bliskiego Wschodu i Indii; mile widziane są również kwiatowe desenie.